Yardım Merkezi - Sistem Kullanımı

Anasayfanın Sol üst sekmesinde bulunan Canlı Dersler Takvimi'ne tıklayarak, Günlük yada haftalık canlı derslerinizi görebilirsiniz. Ders saatlerini kaçırmamanız için mutlaka her gün ders saatlerinizi kontrol edin.

Dilerseniz günlük ya da haftalık olarak Ders programınızı görüntüleyebilirsiniz. Eğer ders saatleriniz ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız Rehber öğretmeninizden bilgi alabilirsiniz.

Sol menide bulunan Arşiv Videoları sekmesine tıklayarak yüzlerce arşiv videosuna erişebilirsin.

Açılan sayfa'da sadece izlemek istediğin sınıf/ders/ünite konularını eksiksiz bir şekilde girmen yeterlidir.

İzlediğin arşiv videosunun başka bir bölümüne hızlı geçiş yapmak için videonun sağ üstünde bulunan Video Bölümleri sekmesinden geçiş yapabilirsin.

Soru Bankasına giriş yaparken sınıfını ve istediğin dersi seçebilirsin. Açılan panelde kaç soru çözdüğün,hangi derste daha fazla başarılı olduğun gibi istatistikleri görebilirsin. Dilersen istediğin sorunun video cevabını hemen izleyebilirsin.

Sınavlar sekmesine tıklayarak Sınıflara özel açılmış Deneme Sınavlarına katılabilirsin. Deneme sınavına sadece 1 kere giriş yapabilirsin. Eğer sınav esnasında herhangi bir sorun yaşaman halinde Teknik Destek ekibimize bilgi verebilir,yada rehber öğretmeninden sınavının sıfırlanmasını talep edebilirsin.

Ödevler bölümünde istediğin ders ve konu ile alakalı öğretmenine Fotoğraf yada Döküman olarak soru gönderebilirsin. Göndereceğin dosyanın boyutunun 5 Megabyte ve daha altında olmasına dikkat etmelisin. Aksi taktirde sorun göndereilemiyebilir.

Karnem Bölümünden Seçtiğin derslerle ilgili Sınav Ortalaması , Derse Katılım, Soru Çözümleri gibi istatistikleri bulabilirsin.

Öğretmene Sor panelinden seçtiğin ders ve konu ile alakalı öğretmenine Fotoğraf yada Döküman gönderebilirsin. Göndereceğin içeriğin 5 megabyte'dan fazla olmamasına dikkat etmelisin.

Sayfanın sağ üst köşesinde bulunan Bildirimler Sekmesine tıklayarak; Ders saati güncellemeleri, Öğretmenin verdiği ödevler, Sınav bildirimleri gibi konulardan anında haberdar olabilirsin.